Cmentarz parafialny o pow. około 1 ha jest oddalony od kościoła o około 500 metrów. Cmentarz powstał razem z erygowaniem Parafii. Teren cmentarza otoczony jest murem kamiennym.

Po prawej stronie od bramy jest tak zwana "stara część", na której po utworzeniu cmentarza, zaczynając do jej środka rozpoczęto pochówki. Mogiły na tej części są w pewnym nieładzie, bez wyraźnego uporządkowania w rzędy.

Natomiast po stronie lewej w "nowej" części, od początku mogiły zostały ułożone w równe rzędy.

Na cmentarzu parafialnym spoczywają księża pochodzący z naszej parafii + ks.Stanisław Chudzik + ks.Franciszek Serafin i + ks. kan. Henryk Samul

mogiła AK powieksz   Znajduje się tu także mogiła partyzantów Armii Krajowej, poległych w potyczce stoczonej z hitlerowcami 29 czerwca 1944 r. pod wsią Piasutno-Żelazne . W lesie w miejscu potyczki, jest pamiątkowy obelisk, a w miejscu spoczynku nagrobek z tablicą pamiątkową.

pomnik AK powieksz pomnik AK powieksz

Pamiątkowy pomnik w lesie

Tuż za cmentarzem, przy drodze, znajduje się liczący prawdopodobnie ponad 200 lat drewniany krzyż.
Przez lata krzyż w naturalny sposób malał, bowiem gdy spróchniała część zagłębiona w ziemi był wkopywany ponownie.
Niedawno został umieszczony na dodatkowym wzmocnieniu, bowiem ponowne wkopanie go , równałoby się prawie z jego zniszczeniem.

Cmentarze na terenie parafii Łosewo, to nie tylko cmentarz parafialny. To także cmentarze wojenne z I wojny światowej. Powstałe po walkach w 1915 roku.

Cmentarz wojenny w Łosewie

Pierwszy, w Łosewie zlokalizowany w lesie około 500 m. za cmentarzem parafialnym, przy drodze do Kątów.
Wzdłuż cmentarza przebiega wąska aleja, na końcu której znajduje się nagrobek podoficera. Natomiast po obu stronach alei, usytuowane sa pozostałe mogiły.

Drugi cmentarz znajduje się około 1 km za Niksowizną, przy drodze do Dobregolasu. Mogiły rozmieszczone są regularnie na całym terenie cmentarza. Nie ma tu żadnych nagrobków ani tablic pamiątkowych. Teren cmentarza ogrodzony jest małym płotem drewnianym.

Cmentarz wojenny w Niksowiźnie obecnie

Cmentarz wojenny w Niksowiźnie na zdjęciu z 1915 r.
(Niksowizna Soldatenfriedhof)